Sprzęt od WOŚP jest w naszym szpitalu

Inkubatory, kardiomonitory, pulsoksymetry, łóżeczka i inny sprzęt diagnostyczno-medyczny. Lista jest znaczna, a to tylko część sprzętu medycznego, który dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy już trafiła do naszego szpitala. Bez urządzeń z serduszkiem praca medyków, pielęgniarek byłaby utrudniona.

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka grała przeciwko sepsie. Kwota, jaką udało się zebrać 154 mln 606 tys. 764 zł i ta kwota wciąż jest aktualizowana. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat wyposaża szpitale. Jakie ma znaczenie posiadanego sprzętu w nowogardzkim Szpitalu?

- Przez lata współpracy, otrzymaliśmy pomoc, która jest liczona w konkretnych urządzeniach aparatury medycznej. Za nami 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem jest zakup sprzętu potrzebnego do walki z sepsą. Jak do tej pory otrzymaliśmy stanowisko do resuscytacji noworodków oraz inkubatory noworodkowe i jeszcze inne urządzenia. Sprzęt oczywiście został zakupiony ze środków pozyskanych podczas poprzednich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bardzo to doceniamy i wierzmy, że ta pomoc będzie kontynuowana.

Mówią – Kazimierz Lembas – dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala w Nowogardzie oraz Jakub Kubiak-dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych.

- Sprzęt medyczny na oddziale, na którym pracujemy, jest bezcenny. Dzisiaj bez niego oddział, szpital nie wyobraża sobie funkcjonowania- mówią solidarnie pielęgniarki Oddziału Neonatologicznego Pani Marzena oddziałowa i Agata.

SPSR w Nowogardzie