Co należy zabrać na planowaną hospitalizację

Co należy zabrać na planowaną hospitalizacjęDowód tożsamości, posiadana dokumentacja medyczna oraz wyniki badań diagnostycznych to najważniejsze!

Co jednak jeszcze warto zabrać do szpitala?

Wybierasz się na planowaną hospitalizację, ale nie wiesz, co zabrać ze sobą do szpitala? Pakowanie torby do szpitala może przerażać, dlatego przeczytaj uważnie i zastosuj się do wskazówek. Dobre przygotowanie pomoże Ci opanować stres i dopasować się do szpitalnych warunków. Pamiętaj, że ktoś bliski z Nowogardu lub bliskiej miejscowości zawsze może podać Ci najpotrzebniejsze rzeczy!

Rzeczy niezbędne:

• obuwie domowe, ew. klapki pod prysznic
  • bielizna nocna (piżama lub koszula nocna)
  • wygodne ubranie bawełniane np. dres
  • bielizna osobista
  • szlafrok
  • przybory toaletowe (mydło, szampon, szczoteczka i pasta do zębów, dezodorant, grzebień, przybory do golenia itp.)
  • ręczniki (duży i mały)
  • przyjmowane na stałe leki w oryginalnych opakowaniach (np. insulina)
  • własne sztućce i kubek

Rzeczy przydatne:

• woda mineralna niegazowana
  • chusteczki higieniczne
  • środki higieny osobistej (podpaski, pampersy)
  • krzyżówki, książki, czasopisma.
  • telefon komórkowy / ładowarka

Informacje dodatkowe:

cenne przedmioty pacjent może przekazać rodzinie / bliskim lub zdeponować w depozycie szpitalnym w trakcie pobytu w szpitalu rodzina / bliscy chorego mogą mu dostarczyć rzeczy, których będzie potrzebował odzież wierzchnią i obuwie pacjent ma prawo oddać osobie mu towarzyszącej (rodzinie, bliskim), w przeciwnym wypadku odzież ta zostanie zabezpieczona w szpitalnym magazynie ubrań na czas hospitalizacji.

Opracował: SPSR w Nowogardzie