-

Fundacja TVN
Fundacja TVN
Nowy sprzęt w nowogardzkim szpitalu
Dzięki niezwykłej hojności Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, na oddziale noworodków pojawił się nowy, wyspecjalizowany sprzęt do ratowania życia i zdrowia dzieci o wartości 37 tysięcy złotych.

Nasz szpital pozyskał specjalistyczne stanowisko do resuscytacji noworodków w formie inkubatora otwartego oraz ciepłe gniazdko dla wcześniaków.
Dzięki tak szczodrym darczyńcom udaje się zaopatrywać nasz szpital w jak najlepszy sprzęt. Odzew fundacji na naszą prośbę o pomoc w zakupie sprzętu był natychmiastowy. Najpierw otrzymaliśmy umowę darowizny, a w ubiegłym tygodniu zakup został sfinalizowany. – mówi Pani doktor Grażyna Justyńska.
Stanowisko do resuscytacji, tzw. inkubator otwarty, ratuje życie i zdrowie noworodków. Trafić do niego może każde dziecko po porodzie. Pozwala on monitorować niemowlę, odessać nadmiar wydzieliny po porodzie, wspomaga oddech i zapewnia ciepło. Stanowisko, które otrzymał szpital wyposażone jest w neopuff – czyli urządzenie do przywracania oddechu, a tym samym do bezpośredniego ratowania życia. Taki sprzęt znajdzie swoje miejsce przy sali cięć cesarskich, przy porodówce bądź na intensywnej terapii.
Ciepłe gniazdko zaś, ma zastąpić cieplarkę, ale w taki sposób by dziecko cały czas mogło być przy mamie. Najczęściej układane są w nich wcześniaki, ale taki sprzęt sprawdza się również przy leczeniu żółtaczek.
Cały personel medyczny cieszy się z faktu wzbogacenia naszego oddziału. Niestety nie jest to koniec naszych potrzeb. Mamy jednak nadzieję, że nasza współpraca się nie zakończyła i będziemy mogli jeszcze liczyć na wsparcie fundacji – mówi Pani doktor.
Nowogardzki szpital oczekuje jeszcze na sprzęt z Fundacji Polsat, który również w formie darowizny otrzymać ma w najbliższym czasie.

Artykuł opublikowany w Dzienniku Nowogardzkim nr 67 z dn. 30.08.2013 r.

© SPSR Nowogard