2020 12 21 zyczenia Szpital

rachunek bankowy Bank Pekao
nr konta: 30 1240 3927 1111 0010 8425 3803

Telefony:

Rejestracja do poradni specjalistycznych:

Centrala:
     tel. 91 39-213-56
     tel. 91 39-218-77

Sekretariat:
     tel. 91 39-215-59
     fax. 91 392-00-59

Rejestracja POZ:
     tel. 91 39-218-00
     tel. 91 39-218-06

E-mail i www

www.szpital.nowogard.pl
bip.szpital.nowogard.pl

Edyta Pałkowska-Ślipek

Stowarzyszenie na rzecz Szpitala

Oddział Pediatryczny

Na Oddziale Pediatrycznym leczeniem objęte są dzieci w wieku od 0 do 18 roku życia. Oddział liczy 15 łóżek. Sale przystosowane są do pobytu rodzica z dzieckiem przez całą dobę. Na miejscu jest duża świetlica z bawialnią, gdzie dziecko może w czasie zabawy zapomnieć o chorobie. Rodzice mają do dyspozycji osobną, przestronną kuchnię. Naszą kadrę stanowią wykwalifikowani lekarze i doświadczone pielęgniarki. Dysponujemy sprzętem niezbędnym do zapewnienia nowoczesnego leczenia (kardiomonitory i pulsoksymetry, pompy strzykawkowe, inhalatory, inkubator, lampy do fototerapii) oraz stałym dostępem do badań laboratoryjnych (hematologicznych, biochemicznych, mikrobiologicznych, parazytologicznych, immunohistochemicznych) i obrazowych (RTG, USG, pracownia endoskopowa dla dzieci starszych, możliwość wykonania TK)
W Oddziale leczymy wszystkie dzieci w zakresie chorób wieku dziecięcego zgodnie z referencyjnością szpitala rejonowego  oraz  leczenie stanów zagrożenia życia - zaostrzenie astmy oskrzelowej, nagła duszność krtaniowa, niewydolność oddechowo-krążeniowa, ostre zatrucia środkami chemicznymi lub lekami.
Diagnostyka i leczenie obejmuje ostre i przewlekłe schorzenia zgodnie ze stopniem referencji szpitala i dotyczy:

• Chorób układu oddechowego ( w tym diagnostyka alergologiczna)
  • Schorzeń przewodu pokarmowego ( z wykorzystaniem możliwości szpitalnej Pracowni Endoskopowej u dzieci starszych)
  • Schorzeń układu moczowego – USG, CUM, urografia,
  • Podstawowa diagnostyka kardiologiczna z możliwością zapisu Holtera EKG i RR u dzieci starszych,
  • Podstawowa diagnostyka hematologiczna i endokrynologiczna.
  • Opieka nad noworodkami zdrowymi,
  • Diagnostyka i leczenie noworodków chorych z możliwością wykonania USG jamy brzusznej, mózgowia, monitorowania funkcji życiowych i leczenia zaburzeń oddechowych z zastosowaniem CPAP,

Nasz zespół:

• Ordynator - Andrzej Buragas - lekarz specjalista chorób dziecięcych
  • Jadwiga Kaliczyńska – lekarz specjalista chorób dziecięcych, alergolog
  • Monika Kacperska - lekarz specjalista chorób dziecięcych
  • Anna Garbicz - lekarz specjalista chorób dziecięcych
  • Grażyna Mianowicz Justyńska - lekarz chorób dziecięcych, specjalista neonatolog
  • Joanna Zięba – lekarz chorób dziecięcych, specjalista neonatolog
  • Izabela Niedbał-Yahfouf - lekarz specjalista medycyny rodzinnej

Zespół pielęgniarski:

• Pielęgniarka Oddziałowa - Anna Karluk - specjalista pielęgniarstwa pediatrycznego
  • Grażyna Pisarek
  • Jolanta Graczyk
  • Joanna Zięciak - specjalista pielęgniarstwa paliatywnego.
  • Elżbieta Ciechanowska
  • Dorota Mróz