W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Rejonowym w Nowogardzie czy biurze szpitala obowiązkowo dezynfekuj ręce!!!Dozowniki na środki dolewane do dezynfekcji rąk były i są wykorzystywane we wszelkiego rodzaju placówkach, w których muszą być zachowane ścisłe zasady sterylności.

Wiele miejsc w naszym szpitalu, w których mogą znaleźć się większe grupy ludzi, muszą być wyposażone w urządzenia tego typu. Są one priorytetowym detalem stacji do dezynfekcji w placówkach medycznych i miejscach użyteczności publicznej czy biurach.

-  Pandemia koronawirusa sprawiła, że zaczęliśmy bardziej dbać o higienę rąk. Część pacjentów zaczęła je myć dwa razy częściej niż w czasach przed COVID-19. Niestety, wygląda na to, że znowu zapominamy o regularnym myciu rąk co czasami niestety dostrzegamy. Dlatego apelujemy wspólnie z specjalistą ds. epidemiologii mgr Edytą Pałkowską- Ślipek SPSR w Nowogardzie, by przed wejściem do szpitala, przychodni POZ i windzie szpitalnej obowiązkowo dezynfekować ręce w dozownikach. Każdy dozownik jest bardzo łatwy w użyciu.

Informuje - Jakub Kubiak - dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych.