Laur Cisowy dla naszego wybitnego lekarza

1

3

2

Tłumy ludzi, dawni pacjenci szpitala, rodzice wyleczonych dzieci z Oddziału Pediatrii oraz znamienici goście: minister Nauki Dariusz Wieczorek-Poseł na Sejm RP, Burmistrz Nowogardu-Robert Czapla i Kazimierz Lembas-dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala w Nowogardzie i inni zacni Gminy Nowogard oraz Powiatu Goleniowskiego byli gośćmi corocznej Gali w Nowogardzkim Domu Kultury. To wyróżnienie dla tych, którzy przez miniony rok 2023 najbardziej się zasłużyli dla Gminy Nowogard, mieszkańców i po prostu człowieka.

Doktor Lek. Med.  Andrzej Buragas Pediatra jak jednocześnie zarządzający Oddziałem Neonatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie niewątpliwe skradł serca zgromadzonej publiczności, rodziców małych pacjentów na wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury. Pan doktor został laureatem w Kategorii: Działalność Społeczna. W dniu 02.02.2024 na uroczystej gali Pan doktor i inni zacni laureaci otrzymali wyróżnienia z rąk Bartosza Brożyńskiego I wicewojewody Woj. Zachodniopomorskiego i Roberta Czapli burmistrza Nowogardu, a także gratulację od Dariusza Wieczorka-ministra nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie premiera Donalda Tuska oficjalniej wizycie w Nowogardzkim Domu Kultury.

- Serdecznie Gratulujemy i dziękujemy Kapitule za dostrzeżenie Pana Doktora. Lekarz pomógł wielu dzieciom z naszego miasta, regionu. Jest wybitnym specjalistą, człowiekiem pełnym empatii, dającym chorym dzieciom ich rodzicom nadzieję, potrafiącym ich przeprowadzić przez najtrudniejsze stany związane z chorobą. Tytuł, który w piątkowe popołudnie otrzymał, jest znakomitym wyrazem szczerej wdzięczności za pracę i serce, które w nią wkłada każdego dnia w naszym szpitalu.

Laur Cisowy jest corocznym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym decyzją powołanej przez Burmistrza Nowogardu Kapituły "Lauru Cisowego" za szczególne osiągnięcia oraz zasługi w promowaniu Ziemi Nowogardzkiej.

1. Andrzej Buragas Lek. Med. Spec. pediatra, to szanowany pediatra wyróżniony wśród laureatów Lurem Cisowym przez kapitułę za działalność społeczną w roku 2023
  2. Wśród znamienitych gości był również Kazimierz Lembas - dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala w Nowogardzie, który miał miejsce obok Cezarego Komisarza i jego żony Andrei - pastora Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Nowogardzie
  3. Pamiątkowe zdjęcie laureatów, wśród których jest Doktor Lek. Med.  Andrzej Buragas