Już niedługo Mikołajki!

2023 12 04 mikolajkiWarto pamiętać, no przecież słowa mają ogromną moc dla zdrowia dziecka

Dla dzieci, które są chore, najważniejsze jest to, kiedy przestanie boleć, czy obok są rodzice i kiedy wrócą do domu. Jeśli nie boli, jeśli nie muszą leżeć w łóżku, zachowują się tak, jak inne dzieci poza szpitalem: psocą, robią sobie figle, grają w gry na komputerze.

Nadchodzący 6 grudnia to czas wyjątkowy dla wszystkich dzieci, to dzień również imienin św. Mikołaja to bardzo ważny dzień w życiu każdego człowieka, a szczególnie naszych małych pacjentów z Oddziału Pediatrycznego. Pobyt w szpitalu to trudny czas zarówno dla dziecka jaki i rodziców, dlatego rodzice powinni strać się odwiedzać ich jak najczęściej swoje pociechy, a w szczególności pamiętać w Mikołajki.

Mikołajki — skąd wzięło się to święto?

Mikołajki to wyczekiwane przez dzieci święto. 6 grudnia pojawia się przedsmak świątecznej gorączki – pisanie listów do Mikołaja, myślenie o prezentach... A skąd w ogóle zwyczaj dawania sobie prezentów i czekanie na wizytę Mikołaja 6 grudnia? Historia Mikołajek zaczyna się od katolickiego biskupa i świętego – Mikołaja z Miry.