WOŚP pomoże w leczeniu płuc i w oddychaniu dzieciom i dorosłym

2024 01 12 wosp

Gdzie trafi sprzęt medyczny po tegorocznym finale?

Finał WOŚP odbędzie się już niebawem. W tej chwili trwa otwarty nabór na wolontariuszy, którzy tego dnia będą zbierać datki do specjalnych puszek. Fundacja WOŚP podjęła decyzję o wyborze celu akcji po konsultacji z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii – bardzo poważne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce. Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą - w Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób, odsetek dorosłych pacjentów chorych na mukowiscydozę nie przekracza 40%.

Nowogard i SPSR w Nowogardzie przygotowuje się do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia. Wydarzeniu będzie towarzyszyć hasło przewodnie: “Tu wszystko gra OK!”, a celem zbiórki jest pozyskanie funduszy na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Przypomnijmy, że inkubatory, kardiomonitory, pulsoksymetry, łóżeczka i inny sprzęt diagnostyczno-medyczny. Lista jest znaczna, a to tylko część sprzętu medycznego, który dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy już trafiła do naszego szpitala w ubiegłych latach. Bez urządzeń z słynnym serduszkiem praca naszych medyków, pielęgniarek, położnych byłaby bardzo utrudniona.

1.Jeden ze sprzętów - Inkubator zamknięty przeznaczony do podstawowej opieki nad noworodkiem podarowany w ubiegłych latach dla naszego szpitala przez WOŚP

Teksy i foto: SPSR w Nowogardzie