Podziękowania od pacjentów, firm czy osób publicznych

Pomoc od Zbigniewa Boguckiego Wojewody zachodniopomorskiego bezcenna dla zdrowia pacjentów z gminy Nowogard Nowy sprzęt do diagnostyki pacjentów pojawił się w szpitalu

Między innymi najnowszej generacji aparat USG - mobilny ultrasonograf z innowacyjną technologią poczwórnej głowicy i supernowoczesne łózka do intensywnej terapii pacjenta. Lekarze, pielęgniarki ze Samodzielnego Publicznego Rejonowy Szpitala w Nowogardzie już go mają i są zachwyceni jakością w działaniu.

Nowogardzki szpital wzbogacił się o nowoczesny sprzęt do diagnostyki szpitalnej. Środki finansowe przekazał placówce wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. To efekt współpracy szpitala w ramach pomocy z programu w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19 i na inwestycję budowlane oraz zakupy inwestycyjne w podmiotach leczniczych   Celem Programu jest doraźne wsparcie instytucjonalne dla organizacji i pomoc przy inicjowaniu lokalnych działań, które mają służyć walce ze skutkami epidemii. Na podstawie tej umowy, zawartej z Wojewodą zachodniopomorskim, szpital otrzymał 336 tyś zł tysięcy złotych na zakup potrzebnego sprzętu medycznego.

Tekst i foto SPSR w Nowogardzie